UWAGA OSZUŚCI! Ostrzeżenie dla wnioskodawców I beneficjentów programu ,,Czyste Powietrze’’

UWAGA OSZUŚCI! Ostrzeżenie dla wnioskodawców I beneficjentów programu ,,Czyste Powietrze’’

UWAGA!!! OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU ,,CZYSTE POWIETRZE’’

Urząd Gminy Zakrzewo i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakrzewie informują, że NIE WSPÓŁPRACUJĄ  z żadnymi firmami realizującymi program „Czyste Powietrze”:

  • Ostrzegamy przed nierzetelnymi firmami oraz przedstawicielami, którzy pukają do drzwi i oferują coś "za darmo". Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.
  • Po zmianach w Programie, które nastąpiły od 22 kwietnia 2024 r., należy zwrócić szczególną uwagę na jakość oferowanego sprzętu. Lista zielonych urządzeń i materiałów, które spełniają wymagania techniczne określone w programie „Czyste Powietrze” dostępna jest na stronie https://lista-zum.ios.edu.pl/.   
  • W przypadku wątpliwości dotyczących Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” należy skontaktować się z pracownikiem Urzędu Gminy w Zakrzewie Panią Joanną Kościelecką tel. 67 266 70 75 wew. 39 lub bezpośrednio z WFOŚiGW w Poznaniu.
  • Ogólnokrajowa infolinia Programu Czyste Powietrze: 22 340 40 80
  • Jeśli przedstawiciel firmy przedkłada pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy - warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.   
  • Jeśli intencje przedstawicieli tych firm wzbudzają Państwa wątpliwość należy zgłosić taką sytuację pod nr alarmowym 112.

 

Do góry